نمایش فایل*مدل سازی و شبیه سازی المان محدود انبساط سرد و نیروی پیش بار 6818kn در نرم افزار انسیس تحت بار کششی*

شبیه سازی در انسیس,پروژه شبیه سازی در انسیس,نمونه شبیه سازی در انسیس,مدل سازی المان محدود انبساط سرد,شبیه سازی المان محدود انبساط سرد,نیروی پیش بار,مدلسازی در انسیس,دانلود مدلسازی در انسیس,پروژمدلسازی در انسیس|rlo50685760
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان مدل سازی و شبیه سازی المان محدود انبساط سرد و نیروی پیش بار 6818kn در نرم افزار انسیس تحت بار کششی را مشاهده می نمایید.

دانلود مدل سازی و شبیه سازی المان محدود انبساط سرد و نیروی پیش بار 6818kn در نرم افزار انسیس تحت بار کششی،


توضیحات:نرم افزار ANSYS در سال 1961 میلادی توسط شرکت swanson به عنوان یکی از پیشگامان نرم ­افزارهای المان محدود ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت و جز اولین نرم ­افزارهایی است که قابلیت آنالیزهای غیرخطی، مکانیک شکست مخازن و سایر آنالیزها را دارد. المان محدود یکی از مهم­ ترین ابزارهای مطالعات مهندسی می­ باشد که جایگزین مناسبی برای آزمایشات تجربی گران قیمت و دشوار می ­باشد. به منظور تحلیل عددی تنش به روش المان محدود، مدل­ سازی در محیط نرم­ افزار انسیس نسخه­ 18 انجام شده است.

برای ایجاد مدل هندسی به صورت سه بعدی نیاز به ابعاد نمونه ساخته شده جهت انجام تست های خستگی می­باشد . اما از آنجایی که همواره در مدل­سازی المان محدود سعی بر آن است که مدلی بهینه برای انجام تحلیل­ها ساخته شود فقط قسمت باریک نمونه­ ی آزمایشی در مدل­سازی المان محدود در نظر گرفته شده است.با توجه به تقارن هندسی و شرایط مرزی و همچنین صرفه­جویی در زمان حل که یکی از فاکتورهای مهم در حل مسئله می­باشد از یک چهارم مدل هندسی استفاده شده است.

بعد از مدل سازی برای مدل کردن مسأله تماس در مدل نهایی از المان­های سه­بعدی تماس سطح با سطح CONTA174 و TARGE170 استفاده شده است. المان CONTA174 برای برقراری تماس و لغزش بین سطح ­های حجم­ های درگیر با المان TARGE170 به کار می­رود. این المان روی سطح یک المان سه­بعدی قرار گرفته و دارای هندسه­ای مشابه با المان پایه­ای است که روی آن قرار می­گیرد. تماس زمانی اتفاق می ­افتد که المان سطحی با بخش­هایی از المان هدف تماس پیدا می­کند.

مراحل شبیه ­سازی المان محدود به صورت زیر می ­باشد:
1- شبیه­ سازی عملیات انبساط سرد
2- دور شدن پین انبساطی از سوراخ
3- نزدیک شدن مجموعه­ پیچ، مهره و واشر به سوراخ
4- بستن پیچ و مهره روی سوراخ
5- اعمال بار استاتیکی به انتهای ورق

تحلیل المان محدود با شبیه ­سازی انبساط سرد آغاز می ­شود. برای این منظور پین به صورت هم مرکز با سوراخ قرار می­ گیرد، به طوری که سطح آن در آستانه تماس با لبه­ سوراخ باشد. سپس با اعمال جابجایی به سطح بالایی­­ پین به تدریج به درون سوراخ هدایت می­ شود. در این مرحله اثر حضور بوش فولادی نگه دارنده ورق آلومینیوم به صورت اعمال قیدهای جابجایی در جهت Z به گره ­های زیرین ورق که مابین فاصله شعاعی 5 و 7.5 میلی ­متر از مرکز سوراخ قرار دارند، انجام می­ شوند. مجموعه­پیچ و مهره نیز با فاصله­ کافی از ورق و پین در هر سه جهت مقید شده است.پس از اتمام عملیات انبساط سرد پین مخروطی و بوش فولادی مورد نظر در جهت منفی Z از صفحه مورد نظرمان دور شده و مجموعه­ پیچ و مهره به نزدیک سوراخ هدایت می­ شود، به نحوی که مجموعه به صورت هم­مرکز با سوراخ قرار بگیرد. در این مرحله قید گره­ های زیرین ورق که به منظور شبیه­ سازی حضوری بوش فولادی اعمال شده بود، حذف شده و قید ورق در جهت Z حفظ می ­شود.
برای شبیه سازی بستن پیچ و مهره از بارگذاری حرارتی استفاده شده است. برای این منظور در مدل به ساق پیچ ضریب انبساط دمایی نامتقارن در نظر گرفته شده است. با اعمال بارگذاری دمایی ساق پیچ منقبض شده و درنتیجه آن دو سر پیچ به سمت یکدیگر کشیده می­ شود و ورق تحت نیروی فشاری قرار می ­گیرد. در مرحله بعدی بارگذاری به صورت استاتیکی و در جهت محور طولی و دور از سوراخ در انتهای سمت راست مدل اعمال می کنیم.


مطالب دیگر:
📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق هویت و اختلال هویت جنسی📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق اضطراب اجتماعی📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق پیشینه رضایت از زندگی زناشویی📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق رضایت شغلی و سلامت📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک زندگی مادر در دوران بارداری📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک های عشق ورزی📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک های هویت📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سطوح انگیزه یادگیری بالینی📗مقاله با موضوع ازدواج📗پیشینه پژوهش سلامت عمومی و تعارض متقابل کار- خانواده📗پیشینه پژوهش سیستم های مغزی رفتاری📗پیشینه پژوهش شخصیت📗پیشینه پژوهش مدیریت📗پاورپوینت فناوری (فصل هفتم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید)📗پژوهش طراحی سایت رستوران با Asp.net📗ادبیات و پیشینه تحقیق هوش عاطفی📗ادبیات و پیشینه تحقیق هوش معنوی📗ادبیات و پیشینه تحقیق درباره مهارتهای رتباطی📗دانلود نقشه ساختمان مسکونی 6طبقه بتنی و 1طبقه فلزی با جزئیات📗آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ📗دانلود نقشه ساختمان مسکونی 1 طبقه با بهار خواب با سازه فلزی📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق ویژگی های شخصیت📗چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق هوش معنوی